Jak korzystać z narzędzia Google Tag Assistant

Jak korzystać z narzędzia Google Tag Assistant?

Google Tag Assistant to narzędzie, które pomaga w diagnozowaniu i testowaniu tagów zamieszczonych na stronie internetowej. Aby skorzystać z tego narzędzia, należy wykonać kilka prostych kroków:

  • pobierz rozszerzenie Google Tag Assistant dla przeglądarki internetowej
  • po zainstalowaniu rozszerzenia, kliknij ikonę Tag Assistant w pasku narzędzi przeglądarki
  • przejdź na stronę internetową, którą chcesz przetestować i kliknij ikonę Tag Assistant, aby rozpocząć analizę
  • po zakończeniu analizy zobaczysz raport zawierający informacje o tagach znalezionych na stronie, ich statusie oraz ewentualnych błędach
  • możesz również zapisać raport i udostępnić go innym osobom, np. z zespołu IT.

Pamiętaj, że Google Tag Assistant jest tylko narzędziem pomocniczym i nie zastępuje profesjonalnych analiz i testów. Używaj go jako dodatkowego narzędzia w procesie optymalizacji strony internetowej.

Umów konsultację!

Jak działa Google Tag Assistant?

Google Tag Assistant jak już wspomniane zostały powyżej działa jako rozszerzenie przeglądarki internetowej, które pomaga w diagnozowaniu i testowaniu tagów zamieszczonych na stronie internetowej.

Po zainstalowaniu rozszerzenia i kliknięciu ikony Tag Assistant na pasku narzędzi przeglądarki, narzędzie automatycznie skanuje stronę internetową i analizuje wszystkie tagi znajdujące się na niej.

Narzędzie wykrywa tagi takie jak Google Analytics, Google Ads, Google Tag Manager i inne, które służą do zbierania danych o ruchu na stronie internetowej, czy reklamie. Po zakończeniu analizy, narzędzie wyświetla raport zawierający informacje o tagach znalezionych na stronie, ich statusie oraz ewentualnych błędach.

Google Tag Assistant pozwala również na zapisanie raportu i udostępnienie go innym osobom z zespołu IT. Dzięki temu narzędzie jest przydatne zarówno dla webmasterów, jak i marketerów, którzy mogą korzystać z informacji zbieranych przez tagi do optymalizacji swoich działań.

Dlaczego warto korzystać z Google Tag Assistant?

Wtyczka Tag Assistant Google jest przydatnym narzędziem, które pozwala na łatwą i szybką diagnostykę tagów zamieszczonych na stronie internetowej. Korzystanie z tego narzędzia pozwala na szybkie i łatwe wykrycie błędów w tagach, gdzie Google Tag Assistant automatycznie skanuje stronę internetową i wykrywa ewentualne błędy w tagach, co pozwala na ich szybkie naprawienie.

Umożliwia również pełny przegląd tagów pokazując, jakie tagi znajdują się na stronie internetowej, jaki jest ich status i jakie dane zbierają, co pozwala na lepsze zrozumienie i kontrolę tego, co dzieje się na stronie.

Narzędzie pozwala również na duże ułatwienie współpracy z zespołem IT. Raporty z analizy można zapisać i udostępnić innym osobom z zespołu IT, co ułatwia współpracę i koordynację działań.

Przeczytaj też: Twoja strona widoczna w Google, czyli jak sprawdzić pozycję i ją monitorować?

Optymalizacja działań marketingowych to kolejna zaleta Google Tag Assistant, które pozwala na lepsze zrozumienie ruchu na stronie internetowej i skuteczności reklam, co umożliwia lepszą optymalizację działań marketingowych.

google tag assitant

Zdecydowanie dużą zaletą jest także oszczędność czasu, gdyż narzędzie automatyzuje proces diagnostyki tagów, co pozwala na oszczędność czasu w porównaniu do ręcznego sprawdzania kodu strony.

Korzystanie z Google Tag Assistant pozwala zwiększyć efektywność i skuteczność działań marketingowych oraz usprawnić współpracę z zespołem IT. Jest to narzędzie, które pozwala na lepsze zrozumienie i kontrolę tego, co dzieje się na stronie internetowej.

Nagrywanie sesji w Google Tag Assistant

Świetną, ale często niedostatecznie wykorzystywaną funkcją w Tag Assistant Google są nagrania sesji. Zarejestrowanie przepływu informacji tworzy raport ze wszystkimi działaniami, które zostały wysłane za pomocą tagów marketingowych. Dzięki temu możemy sprawdzić, czy określony tag śledzenia w witrynie działa zgodnie z oczekiwaniami.

Po zakończeniu nagrywania można przejrzeć wszystkie zdarzenia i odsłony, które zostały przesłane i zobaczyć, jakie konkretnie dane zostały przesłane oraz jakie wystąpiły błędy i gdzie.

Na jakie przeglądarki dostępny jest Google Tag Assistant?

Narzędzie Google Tag Assistant jest dostępne jako rozszerzenie przeglądarki internetowej dla Chrome oraz Firefox. W przypadku Chrome, rozszerzenie można pobrać z Chrome Web Store, natomiast w przypadku Firefox z Firefox Add-ons.

Po zainstalowaniu rozszerzenia, będzie ono dostępne jako ikona w pasku narzędzi przeglądarki, a korzystanie z niego będzie możliwe na wszystkich stronach internetowych otwartych w Chrome lub Firefox.