12 funkcji które Google Maps ma do zaoferowania

12 funkcji które Google Maps ma do zaoferowania

Mapy Google są integralną częścią naszego codziennego życia, ułatwiając nam nawigację i planowanie tras. Mimo że większość z nas korzysta z podstawowych funkcji tej aplikacji, istnieje wiele mniej znanych, ale równie użytecznych opcji, które mogą znacząco poprawić komfort podróżowania i codziennego przemieszczania się. Czy jesteś pewien, że w pełni wykorzystujesz możliwości, które oferuje Google Maps?

W poniższym artykule przedstawiamy 12 funkcji Google Maps, które nie są powszechnie używane, ale które mogą okazać się niezwykle przydatne. Dowiesz się, jak zapisywać trasy offline, co jest nieocenione podczas podróży w miejsca z ograniczonym dostępem do internetu. Poznasz także funkcję historii lokalizacji, która pozwala śledzić wszystkie miejsca, które odwiedziłeś, oraz Live View, korzystającą z rozszerzonej rzeczywistości do nawigacji w czasie rzeczywistym.

Nie zabraknie też informacji o bardziej zaawansowanych opcjach, takich jak zdjęcia satelitarne, dodawanie własnych zdjęć do lokalizacji, czy korzystanie ze Street View do odkrywania nowych miejsc. Omówimy również, jak planować trasy komunikacją publiczną i jak obliczać odległości między wieloma punktami, co jest idealne dla planujących skomplikowane podróże z wieloma przystankami.

Niezależnie od tego, czy używasz Map Google do codziennych dojazdów do pracy, czy do eksploracji nowych miast, te funkcje mogą znacznie zwiększyć efektywność i przyjemność z korzystania z aplikacji. Zapraszamy do odkrycia pełnego potencjału Map Google!

Zamów prowadzenie wizytówki Google

Podsumowanie i wnioski

Google Maps to narzędzie, które stało się nieodłącznym elementem naszego codziennego życia, umożliwiając nam łatwe i efektywne planowanie tras oraz nawigację. Mimo że większość z nas korzysta głównie z podstawowych funkcji aplikacji, kryje ona w sobie wiele mniej znanych, ale niezwykle użytecznych opcji, które mogą znacząco poprawić komfort podróżowania i codziennego przemieszczania się. Czy zastanawiałeś się kiedyś, czy w pełni wykorzystujesz możliwości, jakie oferuje Google Maps?

W artykule przedstawiliśmy 12 funkcji Google Maps, które nie są powszechnie używane, ale mogą okazać się niezwykle przydatne. Możliwość zapisywania tras offline jest nieoceniona podczas podróży do miejsc z ograniczonym dostępem do internetu. Historia lokalizacji pozwala śledzić wszystkie odwiedzone miejsca, co jest bardzo praktyczne zarówno w codziennym życiu, jak i podczas dłuższych wyjazdów. Funkcja Live View, wykorzystująca rozszerzoną rzeczywistość (AR), umożliwia nawigację w czasie rzeczywistym, co jest szczególnie pomocne w zatłoczonych obszarach miejskich.

Zdjęcia satelitarne oferują szczegółowe obrazy powierzchni Ziemi, pozwalając na dokładne przeglądanie różnych terenów. Możliwość dodawania własnych zdjęć do lokalizacji pozwala wzbogacić platformę o osobiste doświadczenia i pomaga innym użytkownikom lepiej zrozumieć, czego mogą się spodziewać po odwiedzeniu danego miejsca. Street View umożliwia wirtualne zwiedzanie miejsc na całym świecie, bez konieczności wychodzenia z domu.

Dzięki funkcji "Ciekawe Miejsca" użytkownicy mogą odkrywać atrakcje turystyczne, restauracje, muzea i inne interesujące lokalizacje. Zaznaczanie punktów na mapie pozwala na personalizację map i tworzenie list ulubionych miejsc, co jest idealne do planowania podróży i śledzenia ważnych lokalizacji. Mapy offline umożliwiają korzystanie z nawigacji bez dostępu do internetu, co jest szczególnie przydatne podczas podróży.

Planowanie trasy komunikacją publiczną ułatwia poruszanie się po mieście, wybierając najlepsze możliwe trasy i środki transportu. Obliczanie odległości między wieloma punktami to funkcja idealna dla osób planujących skomplikowane podróże z wieloma przystankami.

Zapisywanie Trasy Offline

Z pewnością mało znana, ale niesamowicie użyteczna funkcja Google Maps to możliwość zapisywania tras offline. Ta funkcja jest nieoceniona, zwłaszcza podczas podróży do obszarów z ograniczonym dostępem do internetu lub po prostu w celu oszczędzania danych komórkowych.

Aby zapisywać mapy offline, musisz najpierw znaleźć obszar, który chcesz pobrać. Następnie, na ekranie z informacjami o miejscu lub na dole ekranu, wybierz "Pobierz". Możesz również wejść w menu Google Maps, wybrać "Mapy offline" i nacisnąć przycisk "+". Możesz dostosować obszar, który chcesz pobrać, przeciągając okno na ekranie, a następnie naciskając przycisk "Pobierz".

Pobrane mapy offline zapisują się na twoim urządzeniu, a to oznacza, że zajmują pewną ilość pamięci. Zawsze upewnij się, że masz wystarczającą ilość miejsca na swoim urządzeniu przed pobraniem mapy. Zapisane mapy offline są dostępne na Twoim urządzeniu przez 30 dni. Po tym czasie mapy są automatycznie usuwane, aby oszczędzić miejsce na urządzeniu.

Czytaj także: Twoja strona widoczna w Google, czyli jak sprawdzić pozycję i ją monitorować?

Historia Lokalizacji

Historia lokalizacji to jedna z mniej znanych, ale bardzo przydatnych funkcji Google Maps. Dzięki niej możesz śledzić wszystkie miejsca, które odwiedziłeś, co jest niezwykle przydatne zarówno w codziennym życiu, jak i podczas podróży. Ta funkcja pozwala nie tylko na przeglądanie miejsc, które odwiedzałeś, ale także na analizowanie swoich nawyków podróżniczych i planowanie przyszłych wyjazdów.

Aby skorzystać z historii lokalizacji, najpierw musisz ją włączyć w ustawieniach Google. Po jej aktywacji, Google Maps zacznie automatycznie rejestrować wszystkie miejsca, które odwiedzasz. Możesz następnie przejść do sekcji „Twoja Trasa” w menu aplikacji, aby przeglądać swoją historię lokalizacji. Wybierając konkretny dzień, zobaczysz mapę z zaznaczonymi miejscami, które odwiedziłeś, oraz trasę, którą przebyłeś.

Historia lokalizacji jest szczególnie przydatna dla osób, które chcą przypomnieć sobie, gdzie były w danym dniu, tygodniu czy miesiącu. Może to być również pomocne dla osób prowadzących własny biznes, umożliwiając im analizowanie efektywności swoich tras i harmonogramów. Dodatkowo, funkcja ta może być używana do dzielenia się swoimi doświadczeniami z podróży z rodziną i przyjaciółmi, pokazując im dokładnie, gdzie byłeś i co robiłeś.

Jednym z atutów historii lokalizacji jest jej dokładność i szczegółowość. Google Maps rejestruje nie tylko odwiedzone miejsca, ale także informacje takie jak czas przebywania w danej lokalizacji oraz przemierzone odległości. To pozwala na dokładne śledzenie swoich aktywności i lepsze zrozumienie swoich podróżniczych nawyków.

Google Maps Live View

Funkcja Live View Google Maps, choć nie jest tak powszechnie znana, jest prawdziwym przełomem w sposobie nawigacji. Ta funkcja korzysta z rozszerzonej rzeczywistości (AR), aby pokazywać w czasie rzeczywistym wskazówki dojazdu bezpośrednio na obraz z kamery twojego smartfona. Jest to szczególnie przydatne w przypadku pieszych tras w zatłoczonych obszarach miejskich, gdzie tradycyjne mapy mogą być trudne do zrozumienia.

Aby korzystać z funkcji Live View, wpisz po prostu swoje miejsce docelowe w Google Maps, a następnie wybierz trasę pieszą. Kiedy zaczniesz nawigację, zobaczysz ikonę "Live View". Po kliknięciu tej ikony, aplikacja otworzy kamerę twojego telefonu, pokazując strzałki i kierunki superponowane na obrazie z rzeczywistego świata.

Live View to prawdziwy game changer dla pieszych, szczególnie tych, którzy często podróżują po nieznanych miejscach. Ułatwia znalezienie drogi i zapewnia pewność, że idziesz w dobrym kierunku. To tylko jeden z wielu sposobów, w jaki Google Maps wykorzystuje nowoczesne technologie, aby ułatwić nam życie.

Google Maps

Zdjęcia Satelitarne

Zdjęcia satelitarne to jedna z najbardziej imponujących i wszechstronnych funkcji Google Maps, która pozwala użytkownikom zobaczyć świat z zupełnie innej perspektywy. Ta funkcja umożliwia dokładne przeglądanie szczegółowych obrazów powierzchni Ziemi, co jest niezwykle przydatne zarówno w życiu codziennym, jak i w celach edukacyjnych czy podróżniczych.

Aby skorzystać ze zdjęć satelitarnych, wystarczy otworzyć aplikację Google Maps i wybrać tryb „Satelita” z menu na górnym pasku. Po aktywowaniu tej opcji, standardowa mapa zostanie zastąpiona zdjęciami satelitarnymi, które pokazują rzeczywisty wygląd terenu. Dzięki temu możesz dokładnie zobaczyć różne obszary, w tym miasta, wsie, parki, lasy, a nawet poszczególne budynki i struktury.

Jedną z najbardziej zaawansowanych funkcji zdjęć satelitarnych w Google Maps jest możliwość oglądania niektórych obszarów w trójwymiarze. W dużych miastach i kluczowych lokalizacjach możesz obracać widok, aby zobaczyć budynki i inne struktury z różnych perspektyw, co daje niezwykle realistyczne wrażenie przestrzenne. Ta funkcja jest szczególnie przydatna dla architektów, urbanistów, a także dla turystów, którzy chcą lepiej zaplanować swoje wycieczki.

Jakość i aktualność zdjęć satelitarnych mogą się różnić w zależności od lokalizacji. W niektórych miejscach zdjęcia mogą być bardzo szczegółowe i aktualne, podczas gdy w innych mogą być nieco starsze lub mniej dokładne. Niemniej jednak, zdjęcia satelitarne Google Maps są regularnie aktualizowane, co zapewnia dostęp do najnowszych danych. Zdjęcia satelitarne mają również ogromne zastosowanie w edukacji i nauce. Uczniowie i nauczyciele mogą korzystać z tych obrazów do nauki geografii, ekologii i innych dziedzin nauki. Ponadto, badacze i naukowcy mogą wykorzystywać zdjęcia satelitarne do monitorowania zmian środowiskowych, analizy krajobrazu i prowadzenia badań terenowych.

Nie tylko profesjonaliści i edukatorzy znajdują wartość w zdjęciach satelitarnych. Każdy użytkownik może czerpać korzyści z tej funkcji w codziennym życiu. Na przykład, planując wycieczkę, można z góry obejrzeć dokładny teren i otoczenie miejsca docelowego, co ułatwia planowanie i orientację na miejscu. Zdjęcia satelitarne mogą również pomóc w znalezieniu najlepszych tras pieszych, rowerowych lub samochodowych w nieznanym terenie.

Dodawanie Zdjęć

Kolejna mało znana, ale niezwykle cenna funkcja Google Maps to możliwość dodawania własnych zdjęć do konkretnych lokalizacji. Dzięki temu możemy wzbogacać platformę o własne materiały, a inni użytkownicy mogą korzystać z naszego doświadczenia i perspektywy.

Aby dodać zdjęcie, wyszukaj konkretną lokalizację na mapie, na przykład restaurację czy punkt orientacyjny, a następnie wybierz opcję "Dodaj zdjęcie". Możesz wrzucić zdjęcie bezpośrednio z galerii swojego telefonu. Po dodaniu, twoje zdjęcie będzie widoczne dla innych użytkowników, którzy odwiedzą tę lokalizację na Google Maps.

Dodawanie zdjęć to świetny sposób na podzielenie się swoimi doświadczeniami z innymi użytkownikami Google Maps. Może to pomóc innym w lepszym zrozumieniu, czego mogą się spodziewać po odwiedzeniu danego miejsca. Jednocześnie, to też doskonała forma interakcji z lokalną społecznością i promowania miejsc, które są dla Ciebie ważne.

Street View

Znane i cenione przez wiele osób, ale czasami zapominane, Google Street View jest nieocenioną funkcją, która umożliwia odkrywanie miejsc na całym świecie bez wychodzenia z domu. Za pomocą tej funkcji, użytkownicy mogą zobaczyć 360-stopniowe obrazy ulic, budynków, parków i innych miejsc publicznych. Jest to szczególnie przydatne, gdy chcesz dokładnie zobaczyć miejsce, do którego się wybierasz, lub po prostu chcesz wirtualnie zwiedzić odległe miejsca.

Użytkowanie Street View jest proste i intuicyjne. Po wprowadzeniu lokalizacji w Google Maps, wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy i wybrać opcję "Street View". Możesz również znaleźć małego ludzika w prawym dolnym rogu ekranu i przeciągnąć go na miejsce na mapie, które chcesz zobaczyć.

Możesz nawigować po obrazach Street View, przesuwając je lub używając strzałek na ekranie. Ta funkcja może być używana do zaplanowania trasy, sprawdzenia, jak wygląda parking w miejscu docelowym, czy po prostu do zwiedzania i odkrywania nowych miejsc.

Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że Street View oferuje również funkcję "Czas podróży", która pozwala na przeglądanie starszych obrazów z Google Street View. Klikając na ikonę zegara w lewym górnym rogu, możesz przewijać wstecz i zobaczyć, jak miejsce zmieniało się na przestrzeni lat. Jest to nie tylko fascynujące narzędzie do odkrywania historii, ale także użyteczne, gdy chcesz zobaczyć, jak miejsce wyglądało w określonym momencie w przeszłości.

Ciekawe Miejsca

Google Maps oferuje funkcję "Ciekawe Miejsca", która pomaga użytkownikom odkrywać atrakcje turystyczne, restauracje, muzea, parki i wiele innych miejsc wartych odwiedzenia w dowolnej lokalizacji. Jest to szczególnie przydatne dla osób planujących podróż lub szukających nowych miejsc do odkrycia w swoim mieście.

Aby skorzystać z tej funkcji, wystarczy wpisać nazwę miasta lub regionu w polu wyszukiwania Google Maps, a następnie kliknąć na "Ciekawe miejsca" w menu po lewej stronie. Otworzy się lista miejsc, które są popularne wśród turystów i mieszkańców, wraz z ocenami, zdjęciami, godzinami otwarcia i innymi przydatnymi informacjami. Możesz również zobaczyć, gdzie te miejsca są na mapie i zaplanować swoją trasę.

Co więcej, Google Maps oferuje również personalizowane rekomendacje oparte na miejscach, które wcześniej odwiedziłeś lub oznaczyłeś jako "Chcę odwiedzić". Na przykład, jeśli często odwiedzasz muzea sztuki, Google Maps może sugerować inne muzea sztuki w miejscach, które planujesz odwiedzić. Dodatkowo, Google Maps pozwala na dodawanie własnych "Ciekawych Miejsc" do mapy. Możesz dodać ulubione restauracje, parki, muzea, sklepy i inne miejsca, które chcesz pamiętać lub polecić innym. Te miejsca są zaznaczone na mapie, więc łatwo je znaleźć i udostępnić innym.

Funkcja "Ciekawe Miejsca" to świetny sposób na odkrywanie nowych miejsc i planowanie wycieczek, zarówno lokalnych, jak i międzynarodowych. Bez względu na to, czy szukasz romantycznej restauracji na kolację, interesującego muzeum do odwiedzenia, czy pięknego parku na spacer, Google Maps pomaga Ci znaleźć idealne miejsca do odkrycia.

Zaznaczanie Punktów na Mapie

Zaznaczanie punktów na mapie w Google Maps to niezwykle przydatna funkcja, która pozwala użytkownikom na personalizację map i tworzenie własnych, oznaczonych miejsc. Jest to idealne narzędzie dla tych, którzy chcą śledzić ważne lokalizacje, planować podróże lub po prostu zapamiętać miejsca, które chcą odwiedzić.

Aby zaznaczyć punkt na mapie, wystarczy dotknąć lub kliknąć miejsce, które chcesz oznaczyć. Pojawi się wtedy pinezka, a na dole ekranu zostaną wyświetlone szczegóły dotyczące tego miejsca. Możesz następnie dodać to miejsce do swoich zapisanych lokalizacji, wybierając opcję "Zapisz". Google Maps pozwala na tworzenie różnych list zapisanych miejsc, co ułatwia organizację i szybki dostęp do nich. Na przykład, możesz utworzyć listy takie jak "Ulubione restauracje", "Miejsca do odwiedzenia" czy "Spotkania biznesowe".

Funkcja zaznaczania punktów na mapie jest szczególnie przydatna dla osób planujących podróże. Możesz zaznaczać wszystkie miejsca, które chcesz odwiedzić podczas swojej podróży, a następnie łatwo zobaczyć je wszystkie na mapie i zaplanować optymalną trasę. Jest to również przydatne narzędzie dla osób prowadzących biznes, które muszą często odwiedzać różne lokalizacje – mogą one łatwo śledzić i zarządzać swoimi spotkaniami i wizytami.

Dodatkowo, zaznaczanie punktów na mapie może być używane do udostępniania informacji z innymi. Na przykład, jeśli planujesz spotkanie z przyjaciółmi w nowym miejscu, możesz zaznaczyć lokalizację i udostępnić ją bezpośrednio z Google Maps. Dzięki temu wszyscy będą mieli dokładne wskazówki i mapę, co ułatwi znalezienie się w wybranym miejscu.

Przeczytaj również: Dlaczego YouTube jest ważny w biznesie internetowym?

Google Maps oferuje również funkcję "Moje Miejsca", gdzie można zarządzać wszystkimi zapisanymi lokalizacjami. Możesz tam przeglądać swoje listy, dodawać nowe miejsca, edytować istniejące i usuwać te, które już nie są potrzebne. To zapewnia pełną kontrolę nad swoimi oznaczeniami i pozwala na łatwe utrzymanie porządku.

Kolejną zaletą zaznaczania punktów na mapie jest możliwość dodawania notatek i tagów do zapisanych miejsc. Na przykład, możesz dodać notatkę o najlepszej potrawie w restauracji, którą odwiedziłeś, lub zapisać godziny otwarcia sklepu. Tagowanie miejsc umożliwia szybkie filtrowanie i znajdowanie lokalizacji według określonych kryteriów.

Mapy Offline

Mapy offline to niezwykle przydatna funkcja Map Google, szczególnie podczas podróży do miejsc z ograniczonym dostępem do internetu lub dla osób, które chcą oszczędzić dane mobilne. Dzięki tej funkcji, możesz pobrać mapę obszaru na swoje urządzenie i korzystać z niej bez połączenia z siecią. Oznacza to, że możesz wyznaczać trasy, przeszukiwać mapy i patrzeć na szczegóły terenu nawet wtedy, gdy jesteś offline.

Aby pobrać mapę offline, otwórz aplikację Google Maps na swoim telefonie lub tablecie, a następnie wyszukaj miejsce, które chcesz pobrać. Kiedy miejsce jest wyświetlone na mapie, wybierz "Więcej" (trzy pionowe kropki w prawym górnym rogu ekranu) i następnie "Pobierz obszar mapy offline". Możesz następnie dostosować obszar, który chcesz pobrać, przeciągając prostokąt na mapie i naciskając przycisk "Pobierz".

Mapa zostanie zapisana na twoim urządzeniu, a ty będziesz mógł z niej korzystać nawet bez połączenia z siecią. Pamiętaj jednak, że offline nie są dostępne wszystkie funkcje, takie jak nawigacja na żywo, informacje o ruchu drogowym, czy wyszukiwanie miejsc.

Pobrane mapy są dostępne na urządzeniu przez 30 dni. Po tym czasie są automatycznie usuwane, aby oszczędzać miejsce na urządzeniu. Możesz jednak łatwo odnowić pobranie, jeśli nadal potrzebujesz mapy. Funkcja map offline to świetne narzędzie dla osób podróżujących, pozwala bowiem na łatwe nawigowanie i eksplorowanie nowych miejsc, nawet bez dostępu do internetu. Warto pamiętać o tej opcji, planując swoją następną przygodę.

Mapy Google

Planowanie Trasy Komunikacją Publiczną

Google Maps to nie tylko doskonałe narzędzie do wyznaczania tras dla kierowców samochodów. Dla wielu mieszkańców miast, kluczowym aspektem jest zdolność do planowania trasy za pomocą transportu publicznego, takiego jak autobusy, tramwaje, pociągi czy metro. Funkcja ta pozwala na łatwe zrozumienie, jak dotrzeć do określonego miejsca, niezależnie od środka transportu.

Aby wyznaczyć trasę komunikacją publiczną, wystarczy wpisać miejsce docelowe w Google Maps, a następnie wybrać ikonę transportu publicznego jako metodę podróży. Google automatycznie wybierze najlepszą trasę, uwzględniając godziny kursowania, odległości, ilość przesiadek oraz inne czynniki. Możesz także zobaczyć informacje na temat godzin odjazdów, czasu podróży, a nawet opóźnień.

Mapy Google dają też możliwość wyboru preferowanego środka transportu. Jeśli na przykład wolisz jechać tramwajem zamiast autobusem, możesz to ustawić w preferencjach, a Google zaoferuje Ci najlepszą możliwą trasę.

Google Maps współpracuje z setkami agencji transportu publicznego na całym świecie, co umożliwia planowanie podróży praktycznie w każdym dużym mieście. Funkcja ta jest szczególnie przydatna dla osób, które podróżują do nowych miejsc i nie są pewne, jak poruszać się po nieznanej sieci transportu publicznego.

Czy jesteś nowym mieszkańcem miasta, turystą, czy po prostu próbujesz znaleźć najłatwiejszy sposób na dotarcie do nowego miejsca - planowanie trasy komunikacją publiczną w Mapach Google to niezwykle przydatne narzędzie.

Obliczanie odległości między wieloma punktami

W większości przypadków, Google Maps pozwala na proste wyznaczanie trasy pomiędzy dwoma punktami. Jednakże, ta niezwykle przydatna funkcja nie jest tak dobrze znana jak powinna. Aplikacja umożliwia bowiem obliczanie odległości pomiędzy wieloma punktami jednocześnie. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które planują długą trasę z wieloma postojami.

Jak to zrobić? Po wprowadzeniu punktu A (początkowego) i punktu B (końcowego) na mapie, wystarczy kliknąć na trzy kropki w prawym górnym rogu, a następnie wybrać opcję „Dodaj przystanek”. Możemy dodać do 9 przystanków, a Google Maps obliczy dla nas łączną odległość i czas podróży. Bez wątpienia, jest to znakomite narzędzie dla osób planujących podróż z wieloma zatrzymaniami.

Wykorzystanie Map Google w trybie offline

Nawigacja w trybie offline to kolejna funkcja, o której wiele osób nie pamięta. Google Maps umożliwia pobranie map na urządzenie mobilne, co pozwala na korzystanie z nawigacji nawet wtedy, gdy nie mamy dostępu do internetu.

Aby to zrobić, wprowadź pożądany obszar w aplikacji Google Maps, a następnie kliknij na ikonę profilu w prawym górnym rogu. Z menu wybierz „Mapy offline”, a następnie „Wybierz swoją mapę”. Teraz możesz przesunąć i powiększyć/pomniejszyć obszar, który chcesz pobrać. Pamiętaj, że pobrane mapy zajmują miejsce na urządzeniu, więc warto upewnić się, że masz wystarczająco dużo przestrzeni pamięci. Po pobraniu, mapy będą dostępne na Twoim urządzeniu przez 30 dni.

Funkcje które Google Maps ma do zaoferowania - FAQ

Jak zapisywać trasy offline w Google Maps?

Aby zapisywać trasy offline, znajdź obszar, który chcesz pobrać, a następnie wybierz „Pobierz” w informacjach o miejscu lub w menu „Mapy offline”.

Co to jest Historia Lokalizacji i jak z niej korzystać?

Historia Lokalizacji śledzi miejsca, które odwiedziłeś. Można ją włączyć w ustawieniach Google, a następnie przeglądać w sekcji „Twoja Trasa” w Google Maps.

Jak działa Live View w Google Maps?

Live View używa rozszerzonej rzeczywistości (AR) do nawigacji, pokazując wskazówki na obrazie z kamery smartfona. Wybierz trasę pieszą, a następnie kliknij ikonę „Live View”.

Jak korzystać ze zdjęć satelitarnych w Google Maps?

Wybierz tryb „Satelita” z menu Google Maps, aby zobaczyć szczegółowe zdjęcia powierzchni Ziemi. Możesz również oglądać niektóre obszary w trójwymiarze.

Jak dodawać zdjęcia do lokalizacji w Google Maps?

Znajdź lokalizację, którą chcesz uzupełnić o zdjęcia, a następnie wybierz opcję „Dodaj zdjęcie”. Możesz dodać zdjęcie bezpośrednio z galerii swojego telefonu.

Czym jest Street View i jak go używać?

Street View pozwala na wirtualne zwiedzanie miejsc na całym świecie. Wprowadź lokalizację, kliknij prawym przyciskiem myszy i wybierz „Street View”, lub przeciągnij ikonkę ludzika na mapę.

Co to są „Ciekawe Miejsca” w Google Maps?

„Ciekawe Miejsca” to funkcja, która pomaga odkrywać atrakcje turystyczne, restauracje i inne interesujące miejsca. Wpisz nazwę miasta, a następnie kliknij „Ciekawe miejsca” w menu.

Jak zaznaczać punkty na mapie w Google Maps?

Dotknij lub kliknij miejsce, które chcesz oznaczyć. Pojawi się pinezka, a szczegóły miejsca będą widoczne na dole ekranu. Wybierz „Zapisz”, aby dodać miejsce do swoich zapisanych lokalizacji.

Jak korzystać z map offline w Google Maps?

Pobierz mapę obszaru, którą chcesz używać offline, poprzez menu „Mapy offline”. Wybierz obszar, dostosuj go i naciśnij „Pobierz”. Mapy offline są dostępne przez 30 dni.

Jak planować trasę komunikacją publiczną w Google Maps?

Wpisz miejsce docelowe i wybierz ikonę transportu publicznego. Google Maps pokaże najlepszą trasę uwzględniając godziny kursowania, odległości i przesiadki.

Jak obliczać odległości między wieloma punktami w Google Maps?

Po wprowadzeniu punktów A i B, kliknij trzy kropki w prawym górnym rogu i wybierz „Dodaj przystanek”. Możesz dodać do 9 przystanków, a Google Maps obliczy łączną odległość i czas podróży.

Jak korzystać z nawigacji w trybie offline w Google Maps?

Wprowadź pożądany obszar, kliknij ikonę profilu, wybierz „Mapy offline” i „Wybierz swoją mapę”. Przesuń i powiększ/pomniejsz obszar, który chcesz pobrać. Po pobraniu mapy będą dostępne przez 30 dni.