Jak usunąć fałszywe opinie z wizytówki Google Moja Firma

Jak usunąć fałszywe opinie z wizytówki Google Moja Firma?

Posłuchaj na Google PodcastPosłuchaj na Spotify PodcastPosłuchaj na Apple PodcastPosłuchaj na YouTube

Opinie w Google Moja Firma (obecna nazwa brzmi Profil Firmy w Google) to recenzje napisane przez klientów na temat danej firmy lub usługi. Opinie pojawiają się w wizytówce firmy w wyszukiwarce Google i na Google Maps.

Klienci mogą oceniać firmę w skali od 1 do 5 gwiazdek oraz napisać komentarz opisujący swoje doświadczenie z daną firmą. Opinie pojawiają się w wizytówce po zweryfikowaniu przez Google, co zapewnia ich autentyczność.

Opinie na Google są bardzo ważnym elementem, ponieważ pozwalają one potencjalnym klientom na poznanie doświadczeń innych osób z daną firmą. Mogą one wpływać na decyzję zakupową i wybór konkretnej firmy.

Dlatego ważne jest, aby firmy dbały o pozytywny wizerunek poprzez zbieranie pozytywnych opinii oraz odpowiadanie na negatywne. Zdarza się jednak, że czasami pojawiają się fałszywe opinie, a my opowiemy jak się temu przeciwstawić. W tym wpisie podpowiadamy czy można usunąć opinie z Google oraz jak usunąć opinie w Google.

Umów konsultację!

Co to jest Google Moja Firma?

Wizytówka Google Moja Firma zapewnia możliwość wyświetlania lokalizacji firmy w Mapach Google i lokalnych wynikach wyszukiwania. Dzięki niej możesz wyświetlić ważne informacje o swojej firmie, w tym godziny otwarcia, dane kontaktowe czy link do strony internetowej. Wizytówka jest bezpłatna i powinna być traktowana jako konieczność przez wszystkie firmy. Jeśli Twoja firma działa online i nie masz sklepu stacjonarnego, powinieneś również rozważyć założenie wizytówki Google Moja Firma.

Jak usunąć fałszywe opinie Google Moja Firma?

Jeśli zauważysz fałszywą opinię na swojej wizytówce Google Moja Firma, to z pewnością zastanawiasz się jak usunąć opinie z Google? Istnieje kilka kroków, które możesz podjąć, aby ją usunąć:

  • jeżeli zobaczysz nieprawdziwe oceny Google zgłoś taką opinię jako nieodpowiednią, kliknij w opcję "Zgłoś" obok opinii, która Cię zaniepokoiła, a następnie wybierz odpowiednią opcję, aby zgłosić ją jako nieodpowiednią
  • skontaktuj się z Google, możesz również skontaktować się z Google bezpośrednio, aby zgłosić fałszywą opinię. W tym celu możesz wykorzystać formularz kontaktowy dostępny na stronie https://support.google.com/business/gethelp
  • możesz odpowiedzieć na fałszywą opinię, aby poinformować innych, że jest to opinia nieprawdziwa

Ważne jest, aby pamiętać, że usuwanie opinii nie jest procesem natychmiastowym i może potrwać kilka dni lub tygodni. Google przeprowadza weryfikację każdej opinii zgłoszonej jako fałszywej, aby upewnić się, że jest ona rzeczywiście nieodpowiednia.

Jak rozpoznać fałszywe opinie w wizytówce Google Moja Firma?

Wiesz już jak usunąć opinie Google, dlatego teraz przejdziemy do kolejnego punktu. Istnieje kilka istotnych sygnałów, które mogą pomóc Ci rozpoznać w swojej wizytówce Google opinie, które są fałszywe:

  • niezwiązane z Twoją firmą - fałszywe opinie często nie dotyczą Twojej firmy lub usług, które oferujesz
  • podejrzanie pozytywne opinie o firmie lub negatywne - Fałszywe opinie często są zbyt pozytywne lub zbyt negatywne, co jest podejrzane w porównaniu do innych opinii
  • brak szczegółów - fałszywe opinie często nie zawierają szczegółów dotyczących doświadczenia z Twoją firmą
  • bez imienia lub z pseudonimem - fałszywe opinie często pochodzą od anonimowych użytkowników lub pseudonimów
  • wiele opinii z tego samego adresu IP lub z tego samego profilu - jeśli zauważysz, że wiele opinii pochodzi z tego samego IP lub z tego samego profilu, jest to sygnał, że mogą być to fałszywe opinie
  • słaba gramatyka lub błędy ortograficzne - fałszywe opinie często zawierają marnej jakości gramatykę lub błędy ortograficzne, co jest dziwne jak na opinię od profesjonalnego użytkownika

Jeśli zauważysz te lub inne podejrzane sygnały, warto zgłosić taką opinię jako nieodpowiednią, aby pomóc w weryfikacji przez Google. Pamiętaj, że tak jak wspomnieliśmy usunięcie fałszywej opinii może potrwać kilka dni lub tygodni, więc warto działać od razu.

Dlaczego warto dbać o opinie w Google Moja Firma?

Dbanie o opinie w Google Moja Firma jest ważne, ponieważ pozwala na pozytywne wpływanie na reputację firmy w Internecie. Pozytywne opinie klientów pomagają w budowaniu zaufania potencjalnych klientów i przyciągają nowych do Twojej firmy.

Negatywne opinie natomiast mogą mieć negatywny wpływ na wizerunek firmy i odstraszać potencjalnych klientów. Dlatego ważne jest, aby regularnie monitorować i odpowiadać na opinie, zarówno pozytywne, jak i negatywne, w celu zapewnienia jak najlepszego doświadczenia dla klientów.

Przeczytaj też: Ile kosztują usługi SEO?

Jak opinie w Google Moja Firma wpływają na pozycjonowanie strony?

Opinie w Google Moja Firma (Profil Firmy w Google) mogą mieć wpływ na pozycjonowanie strony w wyszukiwarce Google. Google uwzględnia opinie w swoim algorytmie wyszukiwania, co oznacza, że firmy z wysokimi ocenami i pozytywnymi opiniami mogą mieć lepsze pozycje w wynikach wyszukiwania.

Opinie mogą również przyciągać ruch na stronie oraz przyciągać uwagę potencjalnych klientów. Negatywne opinie natomiast mogą mieć ujemny wpływ na pozycję w wynikach wyszukiwania i odstraszać potencjalnych klientów.

Toteż ważne jest, aby firmy dbały o pozytywny wizerunek poprzez zbieranie pozytywnych opinii i odpowiadanie na negatywne, a także zachęcanie własnych zadowolonych klientów do pozostawienia opinii. W ten sposób recenzje mogą stać się ważnym czynnikiem wpływającym na pozycjonowanie strony w wyszukiwarce Google.

Dlaczego warto wybrać agencję do zarządzania profilem Google Moja Firma?

Dobra opinia o firmie to podstawa, a wybór agencji do zarządzania profilem Google Moja Firma może być korzystny z kilku powodów. Z pewnością agencje specjalizujące się w zarządzaniu profilem Google Moja Firma posiadają specjalistyczną wiedzę na temat tego jak wykorzystać potencjał tej platformy. Mogą pomóc w optymalizacji wizytówki oraz wyznaczać strategię na zbieranie pozytywne opinie Google.

Outsourcing zarządzania profilem firmy w Google pozwala na oszczędność czasu i skupienie się na innych aspektach działalności firmy.

Nie można zapomnieć o tym, że agencje zwykle monitorują opinie oraz dostarczają regularne raporty, co pozwala na szybką reakcję na negatywne opinie i kontrolowanie reputacji firmy.

Poznaj naszą ofertę: usługi SEO

Agencja zarządzająca profilem Google Moja Firma jest w stanie pomóc w radzeniu sobie z kryzysowymi sytuacjami, takimi jak negatywne opinie czy ataki na reputację firmy. Podpowie także, w jaki sposób dodawanie opinii Google poprawi jej widoczność.

Podsumowując, skorzystanie z usług agencji do zarządzania profilem Google Moja Firma może przynieść wiele korzyści dla firmy, takich jak poprawa pozycji w wyszukiwarce, zwiększenie zaufania potencjalnych klientów oraz oszczędność czasu i pieniędzy.