Sklep internetowy koszty

Sklep internetowy koszty, czyli ile kosztuje założenie i prowadzenie sklepu internetowego?

Posłuchaj na Google PodcastPosłuchaj na Spotify PodcastPosłuchaj na Apple PodcastPosłuchaj na YouTube

Na początku odpowiedzmy sobie na pytanie co to jest sklep internetowy. Sklep internetowy to strona internetowa lub aplikacja, za pośrednictwem której kupujący mogą kupować towary lub usługi przez Internet. Dzięki niemu klienci mogą kupować bezpośrednio od sprzedawcy, korzystając z komputerów lub urządzeń mobilnych, dlatego też otwarcie sklepu internetowego to praktycznie zawsze świetny ruch.

Umów konsultację!

Jakie są zalety sklepu internetowego?

Prowadzenie sklepu internetowego w dzisiejszych czasach coraz częściej stanowi większą część przychodu dla wielu firm. Ludzie coraz częściej robią zakup online. Dla klientów korzyści z zakupów w sklepie online obejmują:

 • łatwość porównywania produktów i cen pomiędzy sklepami
 • dostęp do recenzji online
 • możliwość robienia zakupów w dowolnym momencie
 • większa dostępność produktów z dokładnymi specyfikacjami, których potrzebują
 • szybkość i wygoda robienia zakupów z domu

Sprzedawcy również zyskują korzyści, a pośród nich z pewnością można wymienić:

 • dotarcie do klientów poza określonym obszarem
 • niższe koszty uruchomienia niż sklepu stacjonarnego
 • możliwość zapewnienia bardziej zróżnicowanych i większej liczby produktów
 • dostęp 24/7

Sklepy internetowe ułatwiają klientom i sprzedawcom wzajemne znajdowanie się, dotarcie do konkretnego produktu, którego szuka konsument i finalizowanie transakcji, dlatego otworzenie sklepu internetowego dla wielu firm może okazać się strzałem w 10.

Sklep internetowy cena, czyli od czego zależy cena sklepu internetowego w 2023 roku?

Cena sklepu internetowego zależy od wielu czynników, w tym:

 • rodzaju platformy e-commerce, na której zostanie zbudowany sklep (np. oprogramowanie open-source czy dedykowane rozwiązanie)
 • stopnia zaawansowania projektu sklepu (np. ilości produktów, ilości integracji z innymi systemami, potrzeb dotyczących personalizacji)
 • ceny za usługi projektowe i programistyczne (np. cena za projekt graficzny, cena za implementację funkcjonalności)
 • kosztów utrzymania sklepu internetowego (np. opłat za hosting, opłat za certyfikat SSL, opłat za systemy płatności),
 • inwestycji w promowanie sklepu (cena za pozycjonowanie, kampanie reklamowe Google Ads, reklama na Facebooku i Instagramie)

Cena za samo założenie sklepu internetowego, który będzie prosty i oparty na platformie open-source może wynieść od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Natomiast cena założenia sklepu internetowego z bardziej zaawansowanymi funkcjonalnościami, opartego na dedykowanym rozwiązaniu może sięgać nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Cena może ulec zmianie w przypadku, gdy sklep wymaga rozbudowy, wdrożenia dodatkowych modułów czy też przeprowadzenia wspomnianych wcześniej kampanii reklamowych.

Warto pamiętać, że koszt założenia sklepu internetowego to tylko jednorazowy koszt. Po za tym istnieją też koszty utrzymania sklepu np. opłaty za hosting, opłaty za certyfikat SSL, opłaty za systemy płatności czy też koszty związane z marketingiem i promocją sklepu.

Poznaj naszą ofertę: Pozycjonowanie sklepów internetowych

Ile kosztuje wykupienie domeny do prowadzenia sklepu internetowego?

Cena wykupienia domeny do prowadzenia sklepu internetowego zależy od rodzaju domeny oraz od rejestratora domen, u którego zostanie ona zarejestrowana.

Cena za rejestrację domeny z rozszerzeniem popularnym takim jak .pl, .com, .net, .org, itp. może wynosić od kilku do kilkudziesięciu złotych rocznie. Natomiast cena za rejestrację domeny z bardziej prestiżowym rozszerzeniem może być wyższa i wynosić nawet kilkaset złotych rocznie.

Warto też pamiętać, że cena rejestracji domeny to jednorazowy koszt, a po upływie okresu rejestracji trzeba będzie wykupić ją ponownie, aby zachować jej ważność, o czym szczególnie trzeba pamiętać.

Warto też sprawdzić czy firma, u której chcemy zarejestrować domenę oferuje opcje pakietów zawierających rejestrację domeny i hosting.

Sklep internetowy koszty domeny i gdzie można ją kupić?

Domeny można kupić u różnych rejestratorów domen, którzy są akredytowani przez ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers) lub regionalne organizacje odpowiedzialne za rejestrację domen w danym kraju.

Niektóre popularne firmy do rejestracji domen to:

 • OVH
 • Linuxpl
 • Hekko
 • Kei
 • GoDaddy

Przed wyborem warto przejrzeć różne oferty, porównać ceny oraz przeczytać opinie innych klientów na temat jakości obsługi i dostępności pomocy technicznej. Warto zwrócić na to szczególną uwagę, gdyż niektóre z największych firm, które celowo nie zostały tutaj wymienione, oferuje zachęcająco tanie ceny za kupno domeny, ale już kilkukrotnie wyższe niż konkurencja, jeżeli chodzi o przedłużenie ważności. Zdarza się również, że firmy te stosują praktyki utrudniające dla klienta przeniesienie wykupionych u nich usług do innych firm.

Przeczytaj także: Istotne elementy optymalizacji sklepu internetowego

Założenie sklepu internetowego koszty projektu jakich się spodziewać?

Projekt sklepu internetowego jest istotny, ponieważ ma wpływ na to, jak łatwo klienci mogą znaleźć i kupić produkty, a także jak przyjazny jest interfejs dla użytkownika. Dobrze zaprojektowany sklep internetowy może zwiększyć zaufanie klientów do marki oraz zwiększyć sprzedaż.

Koszt założenia strony internetowej, a co za tym idzie koszt projektu sklepu internetowego może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak wielkość sklepu, funkcjonalności, złożoność projektu, a także kraj i region, w którym jest tworzony.

Przybliżona cena projektu dla małego sklepu internetowego z podstawowymi funkcjonalnościami może wynosić od kilku tysięcy do kilkunastu tysięcy złotych. Jednak dla bardziej zaawansowanych projektów, takich jak sklepy internetowe z wieloma językami i walutami, integracją z różnymi systemami płatności i dostaw, cena może być znacznie wyższa i sięgać kilkudziesięciu tysięcy złotych.

Ile kosztuje założenie sklepu internetowego?

Koszt założenia sklepu internetowego może się różnić w zależności od wielu czynników, o których zostało już wspomniane w jednym z powyższych akapitów. Przypomnimy tylko, że jest to rodzaj platformy e-commerce, poziom skomplikowania projektu, a także usługi projektowe i programistyczne.

Założenie sklepu internetowego koszt tego przedsięwzięcia poza projektem, czy jego wykonaniem jest uzależniony od wybrania platformy CMS, na które zostanie postawiony sklep online.

Sklep internetowy ile kosztuje i co to są platformy typu Open Source?

Koszt stworzenia sklepu internetowego jest zależny od platformy e-commerce. Platformy typu Open Source to oprogramowanie, które jest udostępnione na licencji open source. Oznacza to, że kod źródłowy jest dostępny do wglądu i modyfikacji dla każdego, kto chce go użyć. Przykłady popularnych platform e-commerce typu open source to: Magento, WooCommerce czy Prestashop.

Korzystając z takiego rozwiązania, firmy mają większą elastyczność i kontrolę nad swoim sklepem internetowym, ponieważ mogą dostosowywać go do swoich indywidualnych potrzeb. Oprogramowanie open-source jest często tańsze w utrzymaniu niż rozwiązania dedykowane, ponieważ koszt licencji jest niższy lub nie istnieje.

Przeczytaj także: Ile czasu trwa pozycjonowanie strony i sklepu internetowego?

Co to jest platforma Magento?

Magento jest to platforma e-commerce typu open-source, która pozwala na tworzenie i zarządzanie sklepami internetowymi. Magento zostało zaprojektowane z myślą o firmach, które chcą mieć pełną kontrolę nad swoim sklepem internetowym i dostosowywać go do swoich indywidualnych potrzeb.

Platforma oferuje szerokie możliwości personalizacji, integracji z innymi systemami oraz rozbudowane funkcjonalności zarządzania, takie jak zarządzanie produktami, zamówieniami, klientami, raportowanie itp. Magento jest jedną z najpopularniejszych platform e-commerce typu open-source na świecie, ze względu na swoją elastyczność, skalowalność, zaawansowane funkcje i bogatą społeczność deweloperów i partnerów.

Ile kosztuje sklep internetowy na Magento?

Cena sklepu internetowego na platformie Magento może się różnić w zależności od wielu czynników, takich jak rozmiar sklepu, funkcjonalności, złożoność projektu, a także kraj i region, w którym jest tworzony.

Magento to platforma open source, co oznacza, że jej podstawowa wersja jest darmowa. Jednak aby stworzyć sklep internetowy na tej platformie, będziesz potrzebować zakupu licencji na wersję przedsiębiorstwa lub komunikacji, która zapewnia dodatkowe funkcjonalności i wsparcie.

Koszt licencji na wersję przedsiębiorstwa jest określany w zależności od rocznych przychodów w sklepie i zaczyna się od ponad 20 000 zł.

Oprócz ceny licencji, koszty projektu sklepu internetowego na platformie Magento mogą obejmować koszty konfiguracji i instalacji, koszty rozwoju i personalizacji sklepu, a także koszty utrzymania i wsparcia technicznego. Przybliżona cena projektu dla małego sklepu internetowego z podstawowymi funkcjonalnościami może wynosić od kilku tysięcy do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Jednak dla bardziej zaawansowanych projektów, cena może być znacznie wyższa i sięgać kilkaset tysięcy złotych.

Co to jest platforma Prestashop?

PrestaShop jest to platforma e-commerce typu open-source, która pozwala na tworzenie i zarządzanie sklepami internetowymi. Podobnie jak Magento, PrestaShop został zaprojektowany z myślą o firmach, które chcą mieć pełną kontrolę nad swoim sklepem internetowym i dostosowywać go do swoich indywidualnych potrzeb.

Platforma oferuje szerokie możliwości personalizacji, integracji z innymi systemami oraz rozbudowane funkcjonalności zarządzania, takie jak zarządzanie produktami, zamówieniami, klientami, raportowanie itp.

Platforma CMS PrestaShop jest jednym z popularniejszych platform e-commerce typu open-source na świecie, ze względu na swoją łatwość w użyciu, intuicyjny interfejs, niskie koszty utrzymania i bogatą społeczność deweloperów i partnerów.

Ile kosztuje sklep internetowy na PrestaShop?

PrestaShop jest darmowym, open-source e-commerce platform. Podobnie jak WooCommerce, pobranie i instalacja PrestaShop nie jest płatna.

Jednak, aby utworzyć sklep internetowy na PrestaShop, trzeba posiadać hosting oraz nazwę domeny, co generuje roczne koszty.

Dodatkowo, mogą być potrzebne koszty związane z motywami, modułami lub usługami programistycznymi, jeśli chcesz dostosować swój sklep do indywidualnych potrzeb.

W związku z tym, koszt utworzenia sklepu internetowego na PrestaShop może się różnić znacznie w zależności od indywidualnych potrzeb i wyborów.

Co to jest platforma WooCommerce?

WooCommerce jest to wtyczka do systemu zarządzania treścią WordPress, która pozwala na tworzenie i zarządzanie sklepami internetowymi. Jest to jedna z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych platform e-commerce typu open-source, ponieważ jest łatwa w instalacji i konfiguracji, a także oferuje szeroki zakres funkcjonalności.

Dzięki wtyczce, użytkownik może łatwo dodać produkty do swojej strony internetowej, zarządzać zamówieniami, integrować z różnymi systemami płatności i wysyłki oraz personalizować swój sklep za pomocą szablonów i rozszerzeń. WooCommerce jest łatwe w użyciu i doskonale nadaje się dla małych i średnich firm, które chcą rozpocząć sprzedaż w Internecie.

Przeczytaj także: Pozycjonowanie stron cennik, czyli ile kosztują usługi SEO?

Ile kosztuje sklep internetowy na WooCommerce?

WooCommerce jest darmowym plugin-em e-commerce do systemu zarządzania treścią WordPress. To oznacza, że pobranie i zainstalowanie go nie jest płatne.

Jednak podobnie jak w przypadku PrestaShop, aby utworzyć sklep internetowy z WooCommerce, trzeba już mieć hosting oraz nazwę domeny, które już generują koszt. Hosting oraz nazwa domeny są kosztem rocznym, które mogą się różnić w zależności od dostawcy.

Co to jest platforma Shopify?

Shopify to platforma e-commerce, która umożliwia tworzenie i zarządzanie sklepami internetowymi. Pozwala ona na łatwe dodawanie produktów, zarządzanie zamówieniami, integrację z różnymi metodami płatności i innymi narzędziami e-commerce.

Shopify oferuje także szereg motywów i aplikacji, które pozwalają na dopasowanie wyglądu sklepu do indywidualnych potrzeb i preferencji.

Ile kosztuje sklep internetowy na Shopify?

Shopify jest płatną platformą e-commerce, koszt miesięczny za korzystanie z jej usług zależy od wybranego planu. Shopify oferuje trzy plany:

 • Basic - $21,5/miesiąc
 • Shopify - $62/miesiąc
 • Advanced - $266/miesiąc

cennik shopify

Te plany różnią się między innymi ilością miejsca na produkty, ilością kont użytkowników oraz dostępnością do niektórych funkcji i narzędzi.

Opłaty związane z płatnościami, w zależności od metody płatności, mogą również zwiększyć koszt korzystania z Shopify.

Dodatkowo, mogą być potrzebne koszty związane z motywami, aplikacjami lub usługami programistycznymi, jeśli chcesz dostosować swój sklep do indywidualnych potrzeb.

W związku z tym, koszt utworzenia sklepu internetowego na Shopify może się różnić znacznie w zależności od indywidualnych potrzeb i wyborów.

Jaką bramkę płatności do sklepu internetowego wybrać?

Wybór odpowiedniej bramki płatności dla sklepu internetowego zależy od indywidualnych potrzeb i preferencji, jednak niektóre rzeczy, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze to:

 • Dostępność: Upewnij się, że bramka płatności jest dostępna w Twoim kraju i obsługuje walutę, w której sprzedajesz swoje produkty.
 • Kompatybilność: Upewnij się, że bramka płatności jest kompatybilna z Twoją platformą e-commerce lub systemem zarządzania sklepem.
 • Opłaty: Sprawdź czy bramka płatności ma jakiekolwiek opłaty za transakcje, opłaty miesięczne lub opłaty za rozpoczęcie korzystania z usługi.
 • Bezpieczeństwo: Upewnij się, że bramka płatności jest bezpieczna i spełnia wymagania dotyczące ochrony danych klientów.
 • Obsługa klienta: Sprawdź, czy bramka płatności oferuje dobrą obsługę klienta i jest dostępna w razie problemów.

Bramki płatności takie jak Paypal, Stripe, Przelewy24, PayU itp. są popularne i często wykorzystywane na sklepach internetowych. Warto też zwrócić uwagę na bramki płatności oferowane przez same platformy e-commerce jak Shopify czy PrestaShop.

Jaką formę wysyłki do klientów w sklepie internetowym wybrać?

Kiedy w końcu powiesz sobie otwieram sklep internetowy, to zapewne wiesz ile kosztuje otwarcie firmy, a po przeczytaniu powyższych informacji wiesz również ile trzeba zainwestować w sklep internetowy. Przychodzi pora na wybranie formy wysyłko towarów, które przecież kupią u Ciebie klienci.

Prowadzenie sklepu internetowego koszty w Polsce to również brane pod uwagę popularne formy wysyłki produktów do klientów w sklepach internetowych to przesyłki kurierskie, przesyłki pocztowe oraz odbiór osobisty w sklepie stacjonarnym. Często sklepy oferują kilka opcji wysyłki, aby dostosować je do preferencji i potrzeb klientów.

Przeczytaj także: Jak sprawdzić pozycję i ją monitorować?

Przesyłki kurierskie

Przesyłki kurierskie to rodzaj usługi polegającej na dostarczeniu przesyłki z punktu A do punktu B za pośrednictwem firmy kurierskiej. Firmy kurierskie zwykle oferują szybki czas dostawy oraz różne opcje dostarczenia, takie jak dostarczenie do domu, paczkomatu lub punktu odbioru.

Przesyłki kurierskie często są droższe niż przesyłki pocztowe, ale zapewniają lepszą ochronę i śledzenie przesyłki w trakcie transportu.

Jakie są popularne firmy kurierskie w Polsce?

Popularne firmy kurierskie w Polsce to:

 • DHL - jedna z największych na świecie firm kurierskich, oferująca szeroki zakres usług przewozu paczek i dokumentów
 • UPS - międzynarodowa firma kurierska, oferująca usługi przewozu paczek i dokumentów, a także logistyczne rozwiązania dla biznesu
 • FedEx - międzynarodowa firma kurierska, oferująca szeroki zakres usług przewozu paczek i dokumentów, a także rozwiązania logistyczne dla biznesu
 • Poczta Polska - Narodowy operator pocztowy oferujący usługi przewozu paczek i dokumentów, a także usługi finansowe i ubezpieczeniowe
 • InPost - polska firma kurierska oferująca szybkie i niezawodne usługi przewozu paczek, zarówno na terenie kraju, jak i za granicą
 • DPD - międzynarodowa firma kurierska oferująca usługi przewozu paczek i dokumentów, a także rozwiązania logistyczne dla biznesu
 • K-EX - polska firma kurierska oferująca szybkie i niezawodne usługi przewozu paczek, zarówno na terenie kraju, jak i za granicą

Przesyłki pocztowe

Przesyłki pocztowe to rodzaj usługi polegającej na dostarczeniu przesyłki z punktu A do punktu B za pośrednictwem Poczty. Przesyłki pocztowe są zwykle tańsze niż przesyłki kurierskie, ale czas dostawy jest dłuższy i ochrona oraz możliwość śledzenia przesyłki w trakcie transportu jest niższa.

Przesyłki pocztowe są również dostarczane do skrzynek pocztowych, na adres domowy lub przesyłki do paczkomatów.

Czy warto posiadać sklep internetowy dostosowany do SEO?

Zdecydowanie tak. Posiadanie sklepu internetowego dostosowanego do najnowszych standardów SEO jest ważne, ponieważ pozwala to na lepszą widoczność sklepu w wynikach wyszukiwania, co z kolei prowadzi do większej liczby potencjalnych klientów, a przecież na tym zależy każdemu właścicielowi firmy.

Wysokie pozycje w wynikach wyszukiwania mogą przyciągnąć ruch organiczny na stronę, co jest bardzo kosztowne i trudne do osiągnięcia za pomocą reklamy. Dodatkowo sklep internetowy dostosowany do SEO powinien być przyjazny dla użytkownika, co pozytywnie wpłynie na doświadczenie użytkownika i zwiększy szansę na zakupy.