Wykorzystanie Chat GPT w reklamie Google

Wykorzystanie Chat GPT w kampaniach Google Ads

Planowanie kampanii w Google Ads nie jest trudnym zadaniem, szczególnie dla osób z wieloletnim doświadczeniem. Aby jednak przygotowania kampania marketingowa przynosiła zamierzone efekty, trzeba poświęcić sporo czasu na przygotowanie odpowiedniej strategii.

Wraz z rozwojem nowoczesnych technologii związanych ze sztuczną inteligencją pojawiła się przestrzeń do optymalizacji czasu potrzebnego do przygotowywania kampanii w Google Ads.

Chcesz dowiedzieć się, jak planować publikacje i reklamę z wykorzystaniem Chat GPT? Zobacz ten poradnik, a być może zoptymalizujesz czas swojej pracy i zaczniesz efektywniej przygotowywać kampanie reklamowe.

Umów konsultację!

Co to jest Chat GPT i jak może być używany w Google Ads?

Na pytanie czym jest Chat GPT można odpowiedzieć na wiele sposobów. Biorąc pod uwagę możliwość wykorzystania tego oprogramowania do przygotowywania kampanii reklamowych w Google Ads, a nawet do przeprowadzania audytów stron internetowych… dlaczego nie wykorzystać asystenta Chat GPT do wyjaśnienia, czym tak właściwie jest to narzędzie? W poniższym załączniku zobaczysz, jak oprogramowanie od Open AI przedstawia się samo za siebie.

Co to jest Chat GPT

Początki Chat GPT miały miejsce w 2018 roku, kiedy to na rynku pojawiła się wersja GPT-1. Zaledwie w ciągu kilku lat OpenAi stworzyło prawdziwy „kombajn marketingowy”, który obecnie usprawnia i optymalizuje pracę marketingowców, copywriterów, a nawet programistów.

Na ten moment najwyższa wersja to Chat GPT-4, który obsługuje różnego rodzaju wtyczki zwiększające funkcjonalność oprogramowania. W przypadku kampanii Google Ads Chat GPT znajduje naprawdę szerokie zastosowanie. Możesz go wykorzystać m.in. do:

 • planowania strategii marketingowej,
 • poszukiwania i optymalizacji fraz kluczowych, na które będą prowadzone kampanie Google Ads,
 • badania sytuacji na rynku, aby oszacować, do jakiej grupy odbiorców skierować działania reklamowe,
 • tworzenie tekstów do reklam,
 • budowanie list marketingowych,
 • ustalanie lokalizacji, na które zostanie skierowana kampania Google Ads.

planowanie strategii kampanii google chat gpt

Warto też dodać, że z użyciem Chat GPT można przygotować funkcjonalne kampanie reklamowe, które pozwolą na osiągnięcie większych zysków ze sprzedaży towarów lub usług. Co więcej, chat GPT można zespolić z Arkuszami Google, do których zostaną automatycznie załadowane informacje przygotowane przez wirtualnego asystenta. To znaczne ułatwienie w projektowaniu kampanii Google Ads.

Chat GPT i kampanie Google Ads – w czym jeszcze pomoże sztuczna inteligencja?

Dobrym sposobem na optymalizację działań związanych z przygotowywaniem kampanii w Google Ads jest weryfikacja tzw. paint points. To problemy potencjalnych odbiorców, z którymi mogą borykać się na co dzień. Dzięki temu łatwiej dopasować komunikację stosowaną w kampanii reklamowej, aby rozwiązywać problemy odbiorców i jednocześnie wskazywać na reklamowane produkty oraz usługi.

paint points chat gpt

Korzystając z takiego rozwiązania bez najmniejszego problemu zaplanujesz skuteczną kampanię reklamową w Google Ads z pełnym wsparciem Chat GPT. To kolejny powód, który determinuje opłacalność wykupienia subskrypcji na dostęp do zaawansowanej sztucznej inteligencji.

Jeśli na co dzień pracujesz w marketingu i zajmujesz się przygotowaniem kampanii Google Ads dla kilkudziesięciu klientów, koniecznie usprawnij swoje działania i włącz w to Chat GPT.

Czytaj również: Kampania Google Ads - co to jest i jaki ma cel?

Automatyzacja tworzenia reklam tekstowych z Chat GPT – co warto wiedzieć?

W przypadku planowania od podstaw kampanii Google Ads z Chat GPT sprawa jest dość prosta. Wirtualny asystent korzystający ze sztucznej inteligencji pomoże Ci wyszukać niezbędne słowa kluczowe potrzebne do zaprojektowania komunikacji w kampanii, a także podpowie, w jakie grupy docelowe warto celować podczas prowadzonych działań.

Warto też dodać, że Chat GPT w ramach pomocy w kampaniach Google Ads może zająć się nie tylko wyżej wymienionymi aspektami, ale także optymalizacją i automatyzacją tworzenia treści na potrzeby reklamy. Akurat w tym zakresie Chat GPT radzi sobie idealnie, oczywiście pod warunkiem, że wiemy, jak przygotować prompt do wykonania.

Poniżej przedstawiamy przykład tego, jak powinna wyglądać dobrze przygotowana komunikacja marketingowa na potrzeby Google Ads – oczywiście z użyciem Chat GPT w wersji 4.

propozycja reklamy google chat gpt

Chat GPT jest w stanie poradzić sobie z pełną optymalizacją treści pod kampanie reklamowe w Google Ads. Co więcej, przygotowuje content tak, aby przyciągał uwagę potencjalnego odbiorcy. Wytyczne, które warto podać na etapie przygotowywania polecania dla wirtualnego asystenta GPT-4 to:

 • umieszczenie słów kluczowych w nagłówku i w treści,
 • stworzenie unikalnego tekstu,
 • ukierunkowanie treści na zaspokojenie potrzeb klienta,
 • zachowanie spójności treści,
 • w tekstach powinny być zamieszczone konkretne informacje, przydatne dla odbiorcy.

Dodatkowo warto zaznaczyć, aby Chat GPT w kampanii Google Ads pisał teksty opisujące cechy charakterystyczne produktu, zamieszczał informacje o promocjach oraz starał się tworzyć treść tak, aby wyróżniała się spośród konkurencji. Kluczowe są także przyciski Call To Action, które Chat GPT przygotowuje wręcz perfekcyjnie. Oto przykład:

propozycje CTA reklamy google chat gpt

Oczywiście nie wszystkie treści stworzone przy pomocy Chat GPT są idealne. Jeśli chcesz mieć pewność, że przygotowana kampania Google Ads będzie w 100% idealna, musisz włączyć do działania czynnik ludzki i sprawdzić to, co przygotował GPT-4.

Jak Chat GPT może pomóc w analizie wyników kampanii?

Chat GPT jest w stanie nie tylko przygotować kompletne kampanie Google Ads, ale także przeanalizować wyniki i efektywność ich wdrożenia. Do analizy można wykorzystać odpowiednio przygotowane polecenia lub dedykowane wtyczki, które pozwalają na analizę wyników prowadzonych strategii reklamowych w jeszcze dokładniejszy sposób.

Prostą metodą na analizę danych jest udostępnienie GPT-4 informacje o kampaniach ze swojego konta Google Ads, a następnie wskazanie polecania o weryfikację danych i przedstawienie wyników w tabeli. Dodatkowo Chat GPT jest w stanie wykonać wykresy, które zobrazują, jak przygotowana kampania przełożyła się na sprzedaż i widoczność marki.

analiza kampanii google chat gpt

Jak widzimy, nawet dokładna analiza wyników prowadzonych kampanii Google Ads może być łatwiej i szybciej zinterpretowana przez wirtualnego asystenta. Oczywiście Chat GPT należy traktować tylko jako pomoc w weryfikacji skuteczności kampanii.

Na ten moment warto zawsze przejrzeć wyniki badania, a dodatkowo spróbować samodzielnie wyciągnąć wnioski. Niemniej jednak wsparcie sztucznej inteligencji znacznie optymalizuje czas poświęcony na weryfikację skuteczności prowadzonej kampanii reklamowej.

Chat GPT a kampanie Google Ads – potencjalne ryzyka i jak ich unikać?

Korzystanie z projektowania kampanii Google Ads Chatem GPT niesie ze sobą pewne potencjalne ryzyka. Otóż sztuczna inteligencja nie zawsze jest w stanie stworzyć plan, treść lub analizę, która będzie rzetelna i unikalna. To najistotniejsze ryzyko związane z zastosowaniem tej technologii podczas tworzenia strategii na potrzeby kampanii w Google Ads.

Pozostałe potencjalne ryzyka związane z użyciem GPT w marketingu internetowym to:

 • brak regularnej aktualizacji wiedzy – GPT korzysta z baz z 2021 roku, a jedyna opcja na poszerzenie wiedzy AI to uruchomienie pluginów,
 • ryzyko wycieków danych poufnych związanych z przygotowywanymi kampaniami,
 • ryzyko błędnej interpretacji danych przez Chat GPT.

Oczywiście koszty korzystania z Chat GPT podczas budowania kampanii reklamowych w Google Ads zachęca do wykorzystywania sztucznej inteligencji w praktyce. Oczywiście zbytnie poleganie na wynikach wyszukiwania oraz automatyzacji procesów tworzenia treści nie jest korzystne. Jako specjaliści wciąż powinniśmy sprawdzać to, co przygotuje sztuczna inteligencja oraz polegać przede wszystkim na własnym doświadczeniu i założeniach projektu.

Aby uniknąć ewentualnych zagrożeń wynikających z korzystania z Chat GPT w kampaniach Google Ads: regularnie monitoruj swoje wydatki na reklamę, cyklicznie wykonuj analizę skuteczności kampanii, a także używaj AI tylko jako oprogramowania wspierającego, a nie podstawowego narzędzia do zarządzania kampaniami marketingowymi.

Sprawdź także publikację: Błędy w Google Ads, które mogą generować niepotrzebne koszty

Wady i zalety wykorzystania Chat GPT w kampaniach Google Ads

Zanim podejmiesz decyzję o wykorzystaniu Chat GPT w praktyce do tworzenia kampanii reklamowych Google Ads, koniecznie poznaj wady i zalety takiego rozwiązania. Najistotniejsze atuty włączenia GPT w codzienną pracę związaną z marketingiem to:

 • optymalizacja kosztów i czasu pracy,
 • szybkie przetwarzanie, tworzenie i analizowanie treści,
 • możliwość szybszego dostosowania kampanii do ustalonej grupy roboczej,
 • wiele możliwości zastosowania GPT w praktyce – praktycznie na każdym etapie budowania kampanii reklamowych.

Oczywiście sztuczna inteligencja ma pewne wady, o których nie możemy zapominać. Najistotniejsze to:

 • duża zależność od dostępności do nowej technologii,
 • ograniczenia modelu sztucznej inteligencji – niestety AI nie ze wszystkim jest w stanie sobie perfekcyjnie poradzić,
 • obawy etyczne przed użyciem AI do komunikacji marketingowej,
 • potencjalne błędy merytoryczne wynikające z błędnego przetworzenia poleceń przez AI,
 • coraz mniej ludzkiego czynnika w działaniach marketingowych.

Oczywiście liczy się przede wszystkim osiągnięcie jak najlepszego wyniku sprzedaży w ramach prowadzonej kampanii reklamowej. W przypadku zastosowania Chat GPT w praktyce podczas budowania strategii marketingowej od podstaw realna szansa na osiągnięcie wysokiego poziomu sprzedaży i większej liczby odwiedzin strony internetowej znacznie wzrasta.

Chat GPT i kampanie reklamowe Google Ads – podsumowanie

Do osiągnięcia sukcesu w ramach prowadzonych kampanii Google Ads potrzebny jest dobry plan oraz dobrze przygotowane treści sprzedażowe, które przyciągną uwagę potencjalnych klientów. Takie działania można realizować samodzielnie, ale nasuwa się pytanie… czy warto? Przygotowanie całej kampanii może zająć sporo czasu, który można spożytkować na inne cele biznesowe. Wystarczy użyć w praktyce Chat GPT, a personalizacja kampanii reklamowej w Google Ads będzie o wiele łatwiejsza, szybsza, efektywniejsza i tańsza.