Korona Nieruchomości Case Study Divloy

Zainteresowanie ofertą biura nieruchomości większe o ponad 530% - Case Study

Dzielimy się z Tobą historią sukcesu realizacji projektu PPC w oparciu o kampanię Google Ads dla marki Korona Nieruchomości. Dzięki naszym wspólnym staraniom udało się sprawić, że liczba użytkowników zaineresowanych ofertą biura zwiększyła się o ponad 530% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Przełożyło się to na wzrost zapytań oraz ilość zrealizowanych transakcji.

Umów konsultację!

Branża

Branża nieruchomości.

O firmie

Korona Nieruchomości to białostockie biuro nieruchomości istniejące od 2013 roku. Firma świadczy usługi w zakresie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami zarówno na rynku pierwotnym jak i wtórnym. Oferuje między innymi sprzedaż i wynajem mieszkań, domów, lokali, działek i obiektów komercyjnych, głównie na terenie województwa Podlaskiego.

Agencja nieruchomości posiada pośród swojej oferty również apartamenty w Hiszpanii, które cieszą się coraz większą popularnością wśród klientów.

Oczekiwania i potrzeby

Projekt zakładał realizację kampanii Google Ads. Na potrzeby współpracy wyznaczyliśmy sobie 3 cele. Pierwszy i zarazem główny cel, postawiony na początku współpracy, to pozyskiwanie klientów, którzy będą zainteresowani ofertą. Istotny jest tutaj przede wszystkim kontakt potencjalnego klienta drogą mailową i telefoniczną.

Drugi cel, to wyciśnięcie maksimum z przeznaczonego na promocję budżetu, aby spływające zapytania były faktycznie wartościowe i związane z ofertą.

Trzeci cel to cykliczne informowanie klienta o realizowanych pracach, a dzięki temu możliwość edukacji i rozwoju tak, aby faktycznie wiedział za co płaci.

Sezonowość

biuro nieruchomości trend

Start projektu

Kwiecień 2021

Najważniejsze podjęte działania

  • Konfiguracja mierzenia konwersji, przede wszystkim kontaktu potencjalnego poprzez mail i telefon

  • Audyt i poprawna konfiguracja ustawień konta Google Ads

  • Implementacja remarketingu dynamicznego

  • Zaprojektowanie i uruchomienie różnego rodzaju kampanii reklamowych, celem dywersyfikacji metod pozyskiwania wartościowego ruchu

Uzyskane efekty

Wyniki osiągnięte po pierwszych 8 miesiącach współpracy zdecydowanie przerosły oczekiwania zarówno klienta, jak i nawet nasze. Wyróżnić tutaj można między innymi:

  • Liczba użytkowników zaineresowanych ofertą biura większa o ponad 530% w porównaniu z rokiem ubiegłym
  • Blisko 400 zarejestrowanych konwersji
  • Ponad 100 kontaktów telefonicznych
  • CTR na poziomie 13,87%
  • Wzrost miesięcznego ruchu w serwisie z niecałych 3000 użytkowników do blisko 17 000
  • Kampania z najniższym śr. CPC na poziomie 0,07 zł

Opinia klienta

Tomasz Makałus Korona Nieruchomości

"Z usług firmy Divloy zaczęliśmy korzystać po niezbyt udanej współpracy z firmą lokalną. Postanowiliśmy skorzystać z usług osoby, o której wiedziałem, że ma wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu kampanii Google Ads, a przy tym potrafi w sposób jasny i komunikatywny przedstawiać, co i jak możemy realizować za pomocą wybranych kampanii. Wybór z perspektywy czasu okazał się trafny, a naszą dotychczasową współpracę mogę określić jako wzorową.

Jesteśmy zadowoleni z osiąganych wyników oraz ze współpracy z firmą Pana Michała, która wciąż podnosi jakość świadczonych usług. Systematyczne, rzeczowe raporty, doskonały kontakt, pilnowanie budżetów - to wszystko sprawia, że nasza współpraca jest bardzo udana i bardzo sobie ją cenimy.

Polecam firmę Divloy i Pana Michała tym, którzy nie lubią marnować pieniędzy, a chcą być przy tym dobrze i skutecznie obsługiwani." - Tomasz Makałus, Menedżer biura Korona Nieruchomości

Podsumowanie

Mieliśmy jasno postawiony cel. Naprawić bałagan po poprzedniej firmie, która „realizowała” kampanię Google Ads, wykorzystać umiejętnie przeznaczony budżet i zacząć pozyskiwać wartościowe leady dla naszego klienta.

Podsumowując realizację projektu po pierwszych 8 miesiącach, zdecydowanie można stwierdzić, że cel został zrealizowany i to z nawiązką, a tendencja z miesiąca na miesiąc jest wzrostowa.

Zaciekawiła Cię ta historia sukcesu? Chcesz, aby Twój biznes zaczął podążać podobną ścieżką? Nic prostszego!

Odwiedź naszą stronę -> kampanie Google Ads, gdzie dowiesz się jeszcze więcej o tej usłudze oraz znajdziesz formularz kontaktowy. Wypełnij go, wyślij, a odpowiemy na Twoje zapytanie najszybciej jak to możliwe.