Google A-ds

Zmiany Google Ads w sposobie strategii inteligentnego określania stawek w kampaniach w sieci wyszukiwania

Standardowe strategie ustalania stawek TargetCpa i TargetRoas zostaną zastąpione przez MaximizeConversions i MaximizeConversionValue w kampaniach w sieci wyszukiwania.

Od lipca 2022 r. wszystkie pozostałe kampanie w sieci wyszukiwania, które korzystają ze standardowych strategii określania stawek TargetCpa i TargetRoas, zostaną przekonwertowane na strategie MaximizeConversions i MaximizeConversionValue z zastosowanymi odpowiednio tymi samymi ustawieniami target_cpa i target_roas. Migracja strategii portfelowych planowana jest jeszcze w 2023 roku.

Przeczytaj też: Czy oszustwa związane z kliknięciami reklam pochłaniają budżet Google Ads?

Zmiana ta nie wpłynie na zachowanie stawek. Użycie MaximizeConversions z ustawieniem target_cpa będzie miało taki sam sposób określania stawek jak TargetCpa. Podobnie użycie MaximizeConversionValue z ustawieniem target_roas będzie miało takie samo zachowanie podczas określania stawek jak TargetRoas.

Poniższy przykład ilustruje, jak ustawienia strategii ustalania stawek przeniesionej kampanii w sieci wyszukiwania będą wyglądać przed przejściem i po nim.

Istniejąca kampania przy użyciu standardowego TargetCpa

TargetCpa

Istniejąca kampania przy użyciu standardowego TargetRoas

TargetRoas

Źródło: Google Ads Developer Blog