ile kosztuje reklama w Google

Google Ads cena, czyli ile kosztuje reklama w Google?

Posłuchaj na Google PodcastPosłuchaj na Spotify PodcastPosłuchaj na Apple PodcastPosłuchaj na YouTube

Reklama Google Ads to duża część planu marketingowego każdej firmy, a nie ma lepszego miejsca na znalezienie klientów niż w wyszukiwarka Google i serwisy partnerskie.

Google Ads (wcześniej nazywane Google AdWords) to platforma reklamowa firmy Google. Umożliwia reklamodawcom składanie ofert na określone słowa kluczowe i wyświetlanie ich reklam w wynikach wyszukiwania Google (sieć wyszukiwania). Reklamy mogą również wyświetlać się w różnych witrynach internetowych za pośrednictwem sieci reklamowej Google i programu Google AdSense.

Google Ads zapewnia również jeden z najlepszych zwrotów z inwestycji. Google może nie tylko zachęcać użytkowników do klikania Twoich reklam, ale może też podejmować odpowiednie działania po ich kliknięciu. Dowodzi to, że warto zainwestować w cyfrowe narzędzie marketingowe.

Umów konsultację!

Google Ads cena, czyli ile kosztuje reklama w Google?

Ile więc Google pobiera za reklamy i ile kosztuje kampania AdWords? Reklama w Google cennik jest różny i zależy od kilku czynników. Jednak średni koszt kliknięcia w Google Ads wynosi od 1 do 2 PLN w sieci wyszukiwania (wyniki wyszukiwania). Średni CPC w sieci reklamowej Google (w innych witrynach) wynosi mniej niż 1 PLN.

Najdroższe słowa kluczowe w Google Ads kosztują 50 PLN lub więcej za kliknięcie. Są to zazwyczaj wysoce konkurencyjne słowa kluczowe w branżach o wysokiej wartości.

Niektórzy reklamodawcy wydają do kilka milionów rocznie na kampanie Google w płatnych wynikach wyszukiwania. Małe i średnie firmy mają miesięczne wydatki na reklamę średnio w wysokości od 1000 do 10 000 PLN.

Przeczytaj też: Słownik Google Ads

Reklama Google koszt i czynniki wpływające Google Ads cennik

Ze względu na unikalne rozwiązania nie można dokładnie określić, ile kosztuje reklama w Google Ads, czy ile kosztuje reklama na YouTube, czyli jednej z metod promowania firm z wykorzystaniem coraz popularniejszego wideo. Reklama Google koszt jest różny i zależy od kilku czynników, takich jak:

Branża i reklama Google cennik

Twoja branża ma największy wpływ na koszt kampanii AdWords. Na przykład, jeśli Twoja branża to nieruchomości, księgowość, ubezpieczenia itp., stawka kosztu kliknięcia (CPC) będzie wyższa.

Wynika to ze specyfiki branży. Pojedynczy klient w tych branżach może przynieść od 1000 do 10 000 PLN w zależności od Twojej firmy. Oznacza to, że CPC w wysokości 5 PLN to niewielka cena za pozyskanie tego klienta.

Reklama w Google cena oraz długość lejka sprzedażowego

Długość lejka sprzedażowego dotarcia do klienta może mieć wpływ na to ile kosztują linki sponsorowane Google Ads. Potencjalnym klientom może zająć więcej czasu przejście przez proces decyzyjny. Mogą wielokrotnie odwiedzać Twoją witrynę, pobierać treści lub brać udział w webinarze, zanim wykonają ostateczny ruch. Twoja firma powinna pozostać na pierwszym miejscu podczas całej tej podróży.

Trendy rynkowe, a reklamy Google cennik

Trendy konsumenckie i internetowe platformy reklamowe nigdy nie odpoczywają. Bardzo ważne jest, aby nadążać za aktualnymi trendami w swojej branży i w swojej niszy. W ten sposób możesz wejść do gry i czerpać korzyści.

Zarządzanie kontem Google Ads i wpływ na AdWords koszty

Kampania Google AdWords cena i pełen jej koszt może również zależeć od tego, jak dobrze zarządzasz swoim kontem reklamowym. Możesz prowadzić je samodzielnie lub przy współpracy z ekspertami od Google Ads, na przykład z Divloy. Aby opłata za kampanię Ads była niska, a zwrot z inwestycji wysoki, wypróbuj poniższych metod:

 • utrzymanie dobrej struktury kampanii oraz reklama na Google, obejmuje właściwy typ kampanii, grupy reklam, wybór słów kluczowych, tekst reklamy i rozszerzenia reklam
 • ocena skuteczności za pomocą panelu Google Ads i optymalizacja oparta na danych
 • utrzymywanie aktualnej listu słów kluczowych za pomocą Planera słów kluczowych Google
 • przeprowadzanie regularnych audytów konta i optymalizacji

Cena reklamy w Google, czyli ile powinieneś wydać na Google Adwords?

Reklama w Google za darmo nie istnieje i to musisz wiedzieć. Reklama Google cena jest subiektywna i zależy od oczekiwanych przychodów, jakie masz nadzieję wygenerować. Reklamodawcy z wysoce konkurencyjnych branż, które generują większe przychody, są skłonni wydać średnio ponad 10 PLN na kliknięcie. Zrozumienie względnej wartości między przychodami na klienta a tym, ile możesz wydać na kampanie reklamowe, ma kluczowe znaczenie i tutaj przyda się z pewnością wiedza w temacie kampania AdWords cennik.

Jeśli dopiero zaczynasz wyświetlać reklamy w Google i nie wiesz kompletnie Google AdWords ile kosztuje, zacznij od niskiego budżetu dziennego. Monitoruj skuteczność swoich kampanii. Jeśli widzisz lepszy zwrot z inwestycji, zwiększasz budżet Google Ads.

To jedna z najlepszych rzeczy w reklamie Google Ads. Tradycyjna drukowana reklama nie pozwala na skuteczne testowanie. Jednak reklamy internetowe typu pay-per-click pozwalają na ciągłe dostosowywanie według własnego uznania. W ten sposób możesz zobaczyć, co działa, a co nie, aby uzyskać najlepszy zwrot z inwestycji wiedząc już więcej na temat reklama Google ile kosztuje.

Zanim wydasz jednak jakiekolwiek pieniądze na Google Ads:

 • pamiętaj, aby tworzyć przyciągające uwagę reklamy wysokiej jakości
 • włóż trochę pracy w strony docelowe dla swoich produktów i usług. Poprawa jakości strony docelowej zwiększa szansę na przekształcenie potencjalnego klienta w klienta po kliknięciu reklamy
 • przeprowadź badanie słów kluczowych, zwracając uwagę na to, w co klikają Twoi klienci i potencjalni klienci w Twojej branży
 • obserwuj swoich konkurentów i zobacz, co u nich działa oraz znajdź kreatywne sposoby powielania lub tworzenia bardziej atrakcyjnych ofert

Platforma Google reklama cennik oraz czy warto płacić za Google Ads?

Większość ludzi kieruje się do Google, a coraz częściej i do YouTube, szukając czegoś w Internecie. Google jest liderem światowego rynku wyszukiwania, co czyni go największą płatną platformą wyszukiwania w porównaniu z innymi wyszukiwarkami.

To, wraz z ciągłymi innowacjami, jest powodem, dla którego marki inwestują w Google Ads oraz YouTube zwłaszcza, że reklama na YouTube cena nadal jest bardzo atrakcyjna i wynosi kilka groszy za kliknięcie. To świetna okazja do podniesienia świadomości marki i generowania konwersji.

Wiele osób klika w reklamę Google, a rosnące trendy w ruchu mobilnym sprawiają, że marki są bardziej niż zadowolone z wydatków na reklamę i opłata za kampanię Ads zwraca im się wielokrotnie.

Reklamy PPC generują znacznie więcej odwiedzających niż SEO. To sprawia, że ​​jest to opłacalna inwestycja dla osiągania szybszych wyników.

Przeczytaj też: Czy oszustwa związane z kliknięciami pochłaniają budżet Google?

Reklama Google Ads koszt i czy prowadzenie kampanii jest drogie?

To bardzo częste pytanie, kiedy klienci dzwonią lub piszą do nas. Na pytanie „ile wynosi Twój budżet?” prawie zawsze otrzymujemy szybkie pytanie zwrotne: „Jaki budżet proponujecie?”.

W rzeczywistości Twój ogólny budżet sprowadza się do tego, ile chcesz zainwestować w Google Ads. Wiele osób ma błędne przekonanie, że ich miesięczny budżet może być bardzo niski poniżej 1000 zł.

Na szczęście najlepszą częścią inwestowania w Google Ads jest to, że płacisz tylko wtedy, gdy użytkownik kliknie Twoją reklamę. Niezależnie od tego, ile razy Twoja reklama została wyświetlona lub ilu użytkowników ją zobaczyło, płacisz tylko wtedy, gdy użytkownik kliknie i odwiedzi Twoją witrynę.

Reklama w Google cena i ile powinienem wydać na reklamy?

Aby zachować przejrzystość, naprawdę nie ma jednego uniwersalnego rozwiązania, jeśli chodzi o budżetowanie Google Ads. Ponownie, nie możesz oczekiwać, że ktokolwiek spoza Twojej firmy rzuci liczby dotyczące budżetu kampanii Google Ads.

Tak czy inaczej, zdecydowanie zalecamy firmom zainwestowanie miesięcznego budżetu w wysokości co najmniej 1000 PLN w Google Ads, aby zobaczyć realne rezultaty. Dobrą zasadą jest utworzenie budżetu, który zapewni co najmniej kilkaset kliknięć. Jeśli nie możesz uzyskać co najmniej tylu kliknięć, nie będziesz mieć wystarczających danych, aby zdecydować, czy kampania w sieci wyszukiwania czy koszt reklamy na YouTube są warte inwestycji.

Jeśli chodzi o budżety dzienne, wiedz, że kwota może się stale zmieniać. Na przykład miesięczny budżet w wysokości tysiąca złotych wynosi około 32 PLN dziennie. Jednak w rzeczywistości możesz wydać 20 PLN jednego dnia, a następnego dnia wydać 40 PLN.

Ostatecznie Twoje wydatki na reklamę będą zależeć od wspomnianych wcześniej czynników takich jak budżet, produkt, branża, typ klienta i konkurencja.

Przeczytaj też: Divloy pomógł GreenLab skutecznie wystartować w Google Ads

Linki sponsorowane cennik Google Adwords za kliknięcie

Ile płacisz za kliknięcie reklamy AdWords? Jakie linki sponsorowane Google cennik mogą mieć miejsce w przypadku Twojej branży? Średni CPC w Google Ads zależy głównie od słów kluczowych i konkurencji. Ceny słów kluczowych są bardzo zróżnicowane i podlegają aktualnym trendom oraz niszowej konkurencyjności.

Zwykle im większa konkurencja, tym droższe jedno kliknięcie, a co za tym idzie AdWords Google cennik może być wyższy. Ale droższe nie zawsze będą wydajniejsze. Na przykład słowa kluczowe z długim ogonem są znacznie tańsze, ale nadal mogą znacząco przyczynić się do realizacji celów. Dlatego bardzo ważne jest, aby przeprowadzić odpowiednie badanie słów kluczowych oraz ich ciągłą optymalizację.

Jaki jest minimalny budżet Google Ads?

Być może zastanawiasz się, jaki minimalny budżet kosztów Google Ads może osiągać firma. A może nawet myślisz czy AdWords za darmo istnieje? Od razu  jednak wyjaśniamy, że bezpłatna reklama w Google nie istnieje.

Oczywiście chcesz uniknąć nadmiernych wydatków na system reklamowy, do którego nie jesteś jeszcze w pełni przyzwyczajony. Dobra wiadomość jest taka, że nie ma minimum.

Jednak kwota, którą wydajesz, bezpośrednio koreluje z szybkością pozyskiwania danych. Dane te są niezbędne do określenia źródła konwersji, skutecznych słów kluczowych oraz tego, które reklamy wpływają na użytkowników.

Jeśli ustawisz zbyt niski dzienny limit wydatków, uzyskanie danych potrzebnych do podejmowania świadomych decyzji dotyczących budżetu reklamowego zajmie więcej czasu. Podobnie, jeśli wydatki są zbyt wysokie, możesz ponieść stratę, marnując pieniądze.

Dlatego musisz ustalić umiarkowany budżet, który jest odpowiedni dla Twojej firmy i skalowalny w miarę zapoznawania się z platformą.

Dobrym punktem wyjścia jest określenie liczby kliknięć, które chcesz uzyskać w ciągu jednego dnia.

Przeczytaj też: Czy potrzebujesz agencji do reklamowania się w Google i na Facebooku?

Jak obniżyć koszt Google Ads?

Istnieje szereg działań, które możesz podjąć, aby utrzymać rozsądne i efektywne wydatki oraz uniknąć marnotrawstwa pieniędzy.

Kierowana reklama strony w Google na słowa kluczowe z długim ogonem

Strategia ustalania stawek za słowa kluczowe to jeden z pierwszych elementów, które należy przeanalizować, próbując obniżyć koszty reklamy. Zamiast kierować się wyłącznie na konkurencyjne słowa kluczowe z krótkim ogonem, firmy powinny skupić się na długim ogonie.

Te słowa kluczowe składają się z czterech lub więcej słów, co oznacza, że generalnie mają mniejszą liczbę wyszukiwań. Przy mniejszej liczbie operacji wyszukiwania będzie mniej konkurencji w licytacji. Dzięki temu koszt kliknięcia będzie niższy.

Włącz wykluczające słowa kluczowe

Wykluczające słowa kluczowe to frazy, z którymi nie chcesz, aby Twoja reklama była kojarzona w wyszukiwarce.

Jeśli na przykład firma specjalizuje się w sprzedaży rowerów miejskich, reklamy mogą być wyświetlane przez wyszukiwane frazy, takie jak „rower mtb 27 5”. Kliknięcie użytkownika z takim zamiarem wyszukiwania byłoby zbędne, ponieważ nie koreluje z oferowanym produktem.

Dodanie wykluczających słów kluczowych do kampanii sprawi, że nie będziesz płacić za te zmarnowane kliknięcia, co obniży koszt Google Ads.

Zwiększ wynik jakości

Wiemy, że wynik jakości Google to ocena słowa kluczowego, strony docelowej i jakości reklamy, która wpływa na pozycję reklamy w wyszukiwarce.

Oznacza to, że im wyższy wynik jakości, tym wyższe miejsce docelowe reklamy. Jeśli miejsce docelowe reklamy jest wysokie, obniży to koszt kliknięcia i ogólny koszt Google Ads.

Aby poprawić swój wynik jakości, upewnij się, że strona docelowa jest zoptymalizowana pod kątem zapewnienia bezproblemowej obsługi użytkownika. Aby to zrobić, rozważ następujące kwestie:

 • zachowaj spójny przekaz, umieszczając na stronie docelowej słowa kluczowe użyte w reklamie
 • sprawdź, czy Twoja strona docelowa jest dostosowana do urządzeń mobilnych, ponieważ użytkownicy potrzebują dostępu na wybranym przez siebie urządzeniu
 • użyj najbardziej szczegółowego adresu URL dostępnego dla każdej reklamy w swojej kampanii, aby skierować klienta dokładnie tam, gdzie powinien dokonać zakupu
 • obniż współczynnik odrzuceń, oferując prostą podróż dla użytkownika, która wymaga minimalnej liczby kroków, aby użytkownik mógł dokonać konwersji